KOLORY: biały, kremowy

W dniu ślubu wszyscy patrzą na pannę młodą. Liczy się jej fryzura, makijaż, suknia, dodatki. Najbardziej intymne elementy stroju, takie jak bielizna są niewidoczne dla postronnych, ale mają niemałe znaczenie dla końcowego wyglądu całej stylizacji. Jak prezentowałaby się suknia ślubna bez właściwie dobranego dessous, które podnosi, zbiera to, co potrzeba, ukrywa wady, uwypukla zalety?

Bielizna powinna być idealnie dobrana do samej kreacji. Jej odcień musi komponować się z sukienką – w przeciwnym razie stanie się nieestetycznie widoczna i może zepsuć efekt całej stylizacji. W wyjątkowym dniu dobrze jest mieć bieliznę specjalnego przeznaczenia, która wymodeluje sylwetkę. Efektowny gorset lub biustonosz są szczególnie istotne w przypadku sukienek bez ramiączek, z mocno wyeksponowanym dekoltem. Przy fasonach klasycznych, rozbudowanych krojach typu princessa lub modelach z dołem w kształcie litery „A” niezbędna staje się halka ślubna. Dora – dodatki ślubne, etole bolerka ślubne producent.

Ten to trochę zapomniany, ale dobrze znany element garderoby w przypadku mody ślubnej okazuje się zazwyczaj niezbędny. Bez halki ślubnej najbardziej szykowny strój straci swój wygląd i zamiast pięknie się prezentować, smutno wisi. Założona pod suknię natomiast atrakcyjnie wydobywa krój, podkreśla falbany, wypełnia fałdy i załamania. Nadaje kreacji objętości i niespotykanego, wyjątkowego charakteru, jakim powinna odznaczać się toaleta panny młodej.
Halka ślubna – długa czy za kolano? Kilka warstw sterczącego tiulu, a może tradycyjne koło? Wybór w tym wypadku to nie tylko kwestia wyglądu, ale też wygody. Bieliznę trzeba dopasować do stroju, ale też przyszłej panny młodej. Miękki tiul nie sprawdzi się przy ciężkich tkaninach i wielu warstwach. Co więcej, zarówno krawcowe, jak i młode mężatki przekonują, że to właśnie koło najlepiej wydobywa i podkreśla kształt sukni. Niestety tańczenie i siadanie w usztywnionej kołem halce wymaga odrobiny wprawy i może sprawiać pewne trudności, a więc w rezultacie okazać się mało komfortowe. Warto pomyśleć o tym wcześniej i po przymierzać różne warianty halek ślubnych.


loading
×
Zamów katalog