KOLORY: biały, ecru

Welony ślubne

Ślub to jeden z najważniejszych i najpiękniejszych dni w życiu każdej kobiety. Dlatego powinna wyglądać w nim nadzwyczajnie. Oprócz wyjątkowej sukni i niebanalnej biżuterii warto zaopatrzyć się w piękny welon do włosów. To niezwykły dodatek ślubny, który już od czwartego wieku ozdabia głowy przyszłych żon. Zwyczaj noszenia welonu ślubnego jest charakterystyczny głównie dla zachodniego kręgu kulturowego. Biały welon symbolizuje czystość i niewinność. Niegdyś był symbolem dziewictwa, a także miał ochraniać pannę młodą przed złymi demonami i siłami. Aktualnie welon nadal odgrywa istotną rolę i stanowi nieodłączny element sukni ślubnej, lecz jego symbolika wraz z upływem czasu zaczęła zmieniać swoje znaczenie. Jednakże nadal uważany jest przez wiele kobiet za obowiązkowy element ślubnej stylizacji, dodający jej kobiecości i wdzięku. Welon powinien pasować zarówno do sukni ślubnej, dodatków jak też do fryzury, w której Panna Młoda wystąpi. Przy wyborze odpowiedniej ozdoby należy kierować się jego długością i krojem, gdyż mogą one zatuszować drobne defekty Panny Młodej. Welon tak jak każda damska część garderoby podlega pewnym trendom. Aktualnie kobiety najchętniej sięgają po welony ślubne gładkie, długie lub składające się z dwóch części – dłuższej, która opada na suknię i krótszej, tworzącej woal. Dłuższą część można odpiąć po ceremonii ślubnej, a na zabawie weselnej zostać tylko w krótkiej, zapewniając sobie komfort. Przy doborze odpowiedniego welonu warto kierować się zasadą umiaru. W sklepie Dora znajdziesz szeroki wybór welonów o niepowtarzalnych krojach – krótkie, długie, bardzo długie, podwójne, proste, zdobione, wyszywane ręcznie, haftowane zdobione, lamowane i inne, oferujemy też etole bolerka ślubne. Służymy fachową poradą w kwestii wyboru odpowiedniego welonu. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Ponieważ welon ślubny to najważniejszy dodatek do sukni ślubnej ,powinien być dobrany do sylwetki oraz stylu panny młodej.Istotną kwestią przy wyborze welonu jest fason sukni oraz wykończenia kreacji.Wykończenie brzegu welonu powinno być takie samo lub podobne jak wykończenie sukni ślubnej.Do sukien koronkowych polecamy welony z taśmami koronkowymi. Taśmy koronkowe mają szerokość od 1 cm do nawet 20 cm. W naszej ofercie posiadamy taśmy delikatne francuskie oraz gęsto tkane koderowe. Suknie bogato zdobione dobrze prezentują się z welonami gładkimi (ciętymi) lub delikatnie wyszywanymi ręcznie,brzegi zdobione kryształkami .Suknie zdobione srebrnymi dodatkami pięknie wyglądają w kompozycji z welonem wykończonym platynową nicią oraz jetami.Dosyć popularne są welony podwójne ,które szyjemy w różnych długościach.Welon długi zazwyczaj 2,5 m który odpinamy po ceremonii. oraz krótki ,który zdejmujemy dopiero po oczepinach ,według tradycji.Posiadamy również w ofercie welony ręcznie haftowane ,które wymagają niezwykłych umiejętności manualnych od krawcowej.Delikatny haft na welonie jest opracowywany kilka dni .Welony haftowane ozdabiamy perełkami oraz jetami .Każdy z naszych welonów jest starannie wykonany,pięknie upięty na grzebieniu oraz spakowany w woreczek. W ofercie posiadamy różne długości oraz wykończenia welonów:

1.welony krótkie,około 50-60cm ,jedno lub dwuwarstwowe,najczęściej gładkie lub delikatnie haftowane.

2.welony średniej długości 70-95 cm.Welon w tej długości pasuje do większości sukien ślubnych.Wykończony jest delikatnym haftem ręcznym lub pięknymi taśmami koronkowymi.Ta długość welonu wybierana jest przez większość panien młodych ze względu na wygodę noszenia oraz stylizację.

3.welony długie zazwyczaj jednowarstwowe długości od 1,70 m,wykończone koronkami,im szersza tym piękniejszy welon .Welony katedralne obecnie są bardzo popularne.


loading
×
Zamów katalog